Schodolezy pro invalidy

ALLMEDICA s.r.o.
Tachovské nám. 5, 130 00 Praha 3
Tel: 323 607 383
Tel: 608 847 949
Bezplatná linka – 800 100 822

K čemu se schodolez užívá?

Schodolez pro invalidy má za cíl umožnit postižené osobě pohyb po schodech. Jde tak o zdravotnické zařízení či pomůcku, která je poháněná elektromotorem. Na elektrický schodolez můžete přidělat invalidní vozík nebo některé schodolezy mají již vlastní sedačku. Přístroj díky elektromotoru zdolá schody bez toho aniž byste museli použít vaší fyzickou sílu. Po doprovodné osobě se požaduje pouze přístroj zapnou nebo vypnout.  

Obsluha schodolezů není jakkoliv složitá a zvládne jí každý. Zejména pásové schodolezy pracují opravdu na bázi jediného tlačítka - vypnuto / zapnuto. Více o dvou typech schodolezů se dozvíte dále v článku. Lidé ale často hledají slovní spojení schodolez cena a na tento dotaz dostanete odpověd právě na webu Schodolezy ČR. Také však musíme zmínit, že na shcodolez můžete dostat státní dotaci.

Schodolezy dělíme na dva typy

Schodolezy jsou dvojího typu. Prvním typem jsou schodolezy pásové a druhým schodolezy kolečkové.

Pásové schodolezy

Pásové schodolezy jsou starším typem, takže o nich budeme psát jako první. Nicméně, to že jsou pásové schodolezy starším typem nějak nehovoří o jejich výkonu či pohodlí. Jde jen o to, že původně byly schodolezy konstruované pouze pro rovná nebo lépe řečeno přímá schodiště. Díky tomu je tento typ schodolezu naprosto stabilní a nelze s nim jakkoli manipulovat. To se může zdát jako výhoda, ale současně nemáte možnost schodolez dle potřeby nahýbat a měnit tak směr jízdy - zatáčet s ním.

Kolečkové schodolezy

Důvod proč tedy vznikl tento typ schodolezu je nyní jasný. Prostě na trhu vznikla poptávka po schodolezech, které umožní pohyb i po atypických a točitých schodištích. Díky tomu, že schodolez ne ní na schodech jako přibytý a lze ho trcohu naklonit, tak máme možnost zdolat i tyto atypická schodiště. Schodolezy kolečkového typu vhodně doplňují nabídku. Díky tomu novému typu si vybere opravdu každý. Vybrat ten nejvhodnější schodolez pro vás vám pomůže firma Allmedica s.r.o.

Proč schodolezy od ALLMEDICA s.r.o.?

  • ručí za kvalitu schodolezů
  • rádi vám představí jakýkoliv typ schodolezu přímo u vás
  • autorizovaný záruční i pozáruční servis NONSTOP
  • v případě, že máte poruchu na svém schodolezu, zapůjčí náhradní schodolez stejného typu
  • mají prodlouženou záruční dobu na 3 roky, u schodolezů z bazaru, které byly repasovány nabízí záruku na 2 roky
  • u schodolezů z bazaru, které byly repasovány nabízí záruku 2 roky
  • doprava a zaškolení obsluhy zdarma

Schodolezy bazar

Společnost ALLMEDICA má na své webové stránce i sekci schodolezy bazar, kde máte unikátní příležitost, získat schodolez za velmi přívětivou cenu. Nemusíte se mít starost, že by tyto schodolezy byli nefunkční, či nespolehlivé. Společnost Allmedica zaručí jejich kompletní servis, kontrolu a výměnu všech opotřebovaných částí. Díky tomu vám s klidem poskytne záruku 2 roky, ale schodolez vám vydrží klidně i 10 let.

Schodolezy půjčovna

Společnost vychází svým zákazníkům vstříc, a proto na jejich webu naleznete také službu schodolez půjčovna. Tato půjčovna schodolezů vám mpůjčí schodolez klidně i na pouhý den nebo se lze domluvit na několika týdenním pronájmu. Pro delší pronájem je třeba individuální domluvy, ale jsme přesvědčení, že se se společností jistě domluvíte ku spokojenosti obou stran.